Cbr Test Cihazı

Cbr Test Cihazı
ÜRÜN KODU:
S4600/ACM Cbr Test Cihazı, 220-240 V 50-60Hz
Otomatik CBR Test Cihazı, otoyol alt tabanları ve alt sınıflarının CBR değerinin laboratuar değerlendirmesini yapmak ve maksimum partikül boyutları 19 mm`den küçük olan kohezif malzemelerin mukavemetini belirlemek için tasarlanmıştır. Makine, maksimum 50 kN kapasiteli elektromekanik bir şahmerdan ile tahrik edilen ayarlanabilir üst kirişli sağlam ve kompakt iki sütunlu bir çerçeve ve bir veri toplama ve işleme sisteminden oluşur.
Makine, uygulanan yükü ve piston penetrasyonunu önceden belirlenmiş aralıklarla ölçmek için penetrasyon pistonunu toprak numunesine sabit bir hızda yüklemek üzere tasarlanmıştır. RAM hızı, TCM304 dijital okuma ünitesi kullanılarak 0,5 mm / dak ila 5 mm / dak arasında ayarlanabilir. Bu ana özellik, kullanıcının aynı makine ile BS, EN, ASTM veya AASHTO standartlarına uygun testler yapmasına izin verir. Makinenin ön panelinde bulunan yukarı aşağı butonları ile merdanenin hızlı ayarı da sağlanmaktadır.
Veri toplama ve işleme: TCM304 okuma ünitesi ile;
• Geniş grafik dokunmatik ekran 240 X 128 piksel,
• Etkili çözünürlük 16 bit,
• Etkili örnekleme oranı 40 Hz,
• İletişim bağlantı noktası
Otomatik Cbr Test Cihazı aşağıdakiler ile birlikte verilmektedir.
• Otomatik Cbr Yük Çerçevesi
• Penetrasyon Pistonu
• Yük Hücresi, 50 kN
• Dirsekli Doğrusal Potansiyometrik Yer Değiştirme Dönüştürücü, 25 x 0,001 mm
• Veri toplama ve işleme: TCM304 LCD Ekran Ünitesi ile
• TCM304 PC Yazılımı
• Bağlantı kablosu
TCM304 LCD Grafik Ekranlı Veri Toplama ve Kontrol Ünitesi
TCM304 LCD Grafik Ekranlı Veri Toplama ve Kontrol Ünitesi, makineyi kontrol etmek ve makineye takılan yük hücreleri, basınç transdüserleri veya yer değiştirme transdüserlerinden gelen verilerin işlenmesi için üretilmiştir.
TCM304 LCD Grafik Ekran, 240x120 piksel LCD ekran ve fonksiyon tuşlarından oluşan ön panelden kontrol edilir. Yük hücresi için bir analog kanal ve yer değiştirme dönüştürücü için bir analog kanal mevcuttur.
TCM304 LCD Grafik Ekran, ön paneldeki fonksiyon tuşları ile kontrol edilir. Yük hücresi için bir analog kanal ve yer değiştirme dönüştürücü için bir analog kanal mevcuttur.
TCM304, kullanımı kolay menü seçeneklerine sahiptir. Tüm menü seçeneği listelerini aynı anda görüntüleyerek operatörün, seçeneği etkinleştirmek veya test parametrelerini ayarlamak için sayısal bir değer girmek için gerekli seçeneğe sorunsuz bir şekilde erişmesine olanak tanır. TCM304 dijital grafik ekran, gerçek zamanlı "Yüke Karşı Zaman", "Yüke Karşı Yer Değiştirme" veya "Gerilmeye Karşı Zaman" grafiklerini çizebilir.
TCM304, 256 test sonucunu dahili belleğine kaydedebilir. Test döngüsünün sonunda sonuçlar geniş bellekte saklanabilir veya TCM304 yazılım formatında bir PC`ye indirilebilir. Daha fazla çevrimiçi veri işleme veri tabanı yönetimi ve sertifika baskısı için özel yazılım paketi mevcuttur.
Veri Toplama ve PC Yazılımı
TCM304 CBR Test Yazılımı hem EN 13286-47, BS 1377: 4, ASTM D1883, AASHTO T193, NF P94-078 ve UNI CNR 10009 standartları CBR Testleri için geliştirilmiştir. Cbr Yazılımı, makinenin kontrolünü, yük ve yer değiştirme verilerinin alınmasını, bunları kaydetmeyi ve raporları içerir. Yazılım, numune çapını ve yüksekliğini bir giriş parametresi olarak kabul eder. Numune boyutuna göre standartlardan gelen düzeltme faktörünü otomatik olarak hesaplar. Kararlılık değeri bu faktöre göre hesaplanır. Yazılım, testin sonuna kadar yükü ve yer değiştirmeyi sürekli olarak günceller. Test tamamlandığında grafiğin en keskin eğimi hesaplanır. Bu çizginin öteleme eksenini kesiştiği nokta bir öteleme olarak yorumlanır. Bu ofset, tepe noktasındaki yer değiştirme değerinden çıkarılır ve akış olarak adlandırılır. Grafik çıktılar ve raporlar bir MS Excel çalışma sayfası olarak kaydedilebilir.

Kapasite

50 kN

Plaka Hızı

0,625 - 5 mm / dak.

Boyutlar

400x560x1100 mm

Ağırlık (yaklaşık)

95 kg

Güç

370 W

 

ASTM D1883 | BS 1377:4